2017 EKPSS

EKPSS TERCİH İŞLEMLERİNDE DE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ VE AİLELERİNİN YANINDAYIZ

12-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca, Kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Bu amaçla hazırlanan 2017 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu 12.07.2017 Saat 10:00’ dan 21.07.2017 Saat 23:59’ a kadar ÖSYM’ nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinde erişime açılacaktır. Bu kılavuzda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer alacaktır.

Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için, 24 Nisan 2016 tarihinde yapılmış olan 2016-EKPSS’ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için EKPSSP1, ön lisans mezunları için EKPSSP2, lisans mezunları için EKPSSP3 puanının alınmış olması ve Kura Usulü Yapılacak Yerleştirmede tercih yapılabilmesi için ise 2-16 Mayıs 2016 tarihlerinde başvuru yapılmış olması gerekmektedir.

2017 EKPSS tercihlerini adayların ÖSYM şifreleri ile kendilerinin gerçekleştirmeleri esastır ancak Engelli vatandaşların Destek ve Rehberlik yönünde ki talepleri dikkate alınmış ve 2016 yılında EKPSS’ na başvuruda bulunmuş adaylara, istemeleri halinde 12-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında;

  1. Tercih Kılavuzunun okunması,
  2. Yerleştirme ve Atanma şartlarına dair her türlü bilginin verilmesi,
  3. Hazırlamış oldukları tercihlerin sisteme girişinde rehberlik yapılması,
  4. ÖSYM aday işlemleri sisteminde yer alan bilgilerin kontrolünün sağlanması ve
  5. Gerekli durumlarda ÖSYM İl temsilciliklerine yönlendirilmeleri sağlanacaktır.

Engelli vatandaşlarımıza talepleri doğrultusunda, 12-21 Temmuz 2017 tarihleri arası, mesai saatleri içerisinde Rehberlik Hizmeti verilecektir. Adayların, Nüfus cüzdanları ve ÖSYM Aday İşlemleri şifreleriyle beraber aşağıda yer alan adrese gelmeleri gerekmektedir.
 
Odunpazarı Sosyal Hizmet Merkezi Ek Hizmet Binası
Deliklitaş Mah. Asarcıklı Cad. Avar Sok. No:10
Odunpazarı / ESKİŞEHİR


Sonraki Sayfa: Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI'nın Bayram Ziyaretleri

Önceki Sayfa : Sayın Valimiz ve Eşi, Şehit Aileleri ve Gazilerle Bir Araya Geldi.