Aile Paneli

14 - 21 Mayıs Aile Haftası etkinlikleri kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzce Aile konulu panel düzenlendi. Panele Anadolu Üniversitesi  Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ayşe Sibel TÜRKÜM ve Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Ömer MÜFTÜOĞLU konuşmacı olarak katıldılar. 

Panel açılışında konuşma yapan İl Müdürmüz Alper SEZER "Aile, toplumun en küçük birimi olarak kabul edilir ve toplumun temel taşıdır. Aile, insanların doğup büyüdüğü, yetişip geliştiği ve terbiye gördüğü topluluktur. Bu, topluluğun küçük - büyük fertlerinin olgunlaştığı, bir hayat okuludur. Aile içerisinde her fert birbirinin bilgi ve tecrübesinden faydalanır. Bu faydalanma bir ömür boyu devam eder.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak; birey, aile ve toplum refahını artırmak amacıyla tüm toplumu kapsayan katılımcı anlayışla, adil ve arz odaklı bütüncül sosyal politikalar üretmekte ve uygulamaktayız.

Bu vesileyle; güçlü birey, güçlü aile, güçlü toplum diyerek herkesin aile haftasını en kalbi duygularımla kutlar, saygılarımı sunarım." diyerek panelin açılışını gerçekleştirdi.

Panelde Üniversitelerden gelen hocalarımız ailenin bütünlüğü, aile içinde kadın ve erkeğin rolleri, ailede çocuk eğitimi gibi konularda bilgi paylaşımında bulundular.


Sonraki Sayfa: Koruyucu Aile Standı

Önceki Sayfa : Şehit Aileleri Ve Gaziler Onuruna İftar Yemeği Düzenledi