BASIN DUYURUSU

       

Suriye’de yaşam mücadelesi veren gönül coğrafyamızdaki insanların mağduriyetini bir nebze olsun giderebilmek için Valiliğimizce başlatılan “Suriyeli Mazlumun Umudu Sen Ol” yardım kampanyamız, Yunus Emre şehrimizin sevgi ve hoşgörü dolu gönüllere sahip insanlarımız tarafından büyük ilgi görmüştür.

        Kampanya kapsamında bugüne kadar ; 585,5 ton un, 73,1 ton patates, 4034,5 litre sıvı yağ, 27,75 ton kuru bakliyat, 26,65 ton soğan, 2038 kg şeker, 11,35 ton makarna ile 3 tır dolusu muhtelif gıda, kıyafet ve temizlik malzemesi gönderilmiştir. Gönderilen bu yardımlarla Suriye’deki mazlumların acil gıda ihtiyaçları giderilmeye çalışılmıştır.

         Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan içinde bulunduğumuz kış mevsimi nedeniyle öncelikli olarak ısınma sorununun giderilmesi gerektiği öğrenilmiştir. Bu sebeple devam eden kampanyamız battaniye ve benzeri malzemeler yönünde Şubat 2017 sonuna kadar sürdürülecektir. Battaniye ve benzeri malzemelerin satın alınmasında kullanılmak üzere T. Vakıflar Bankası T.A.O. Eskişehir Şubesinde nakdi yardım hesabı açılmıştır.

        T. Vakıflar Bankası T.A.O  Eskişehir Şubesinde  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü adına açılan “Eskişehir Valiliği Suriye Yardım Kampanyası” TR20 0001 5001 5800 7305 4765 94 IBAN numaralı hesaba isteyen vatandaşlarımız nakdi yardımda bulunabileceği gibi, battaniye ve benzeri ısınma amaçlı malzeme yardımında bulunmak isteyen vatandaşlarımızın yardımları Arifiye Mahallesi Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:39 Odunpazarı/ESKİŞEHİR ( Eski Emniyet Müdürlüğü binası karşısı, Kızılay binası altı ) adresinde kabul edilmektedir. Yardımlarını ulaştırmada güçlük çeken vatandaşlarımız ALO AFAD 122 ve 220 50 50 nolu telefonlarımıza bilgi vermeleri halinde yardımlar görevlilerimizce yerinden teslim alınacaktır.

        Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

                                                                 

                                                                                                                                             Bekir Şahin TÜTÜNCÜ
                                                                                                                                                             Vali a.
                                                                                                                                                     Vali Yardımcısı

Sonraki Sayfa: SİROMA Ön İstişare Toplantısı

Önceki Sayfa : Kamuoyuna Duyuru