Engellilerimizle Birlikte Mutlu ve Ortak Bir Yaşam Alanı Sunmak Birincil Görevlerimizdendir.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle İlimiz Vilayet Meydanında İl Müdürlüğümüz ve Engelli Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımları ile Atatürk Anıtına çelenk konuldu. 

Çelenk konulmasının ardından konuşma yapan İl Müdrümüz Alper SEZER "Bu günde engellilerimizin sorunlarının dile getirilmesi, çözümü ve bu konuda halkımızın bilinçlenmesi önem taşımaktadır." dedi.

İl Müdürümüz Alper SEZER "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak engelli bireylerin sosyal hayatın tüm alanlarında karşılaştıkları engelleri kaldırmak,  onlara birlikte mutlu ve ortak bir yaşam alanı sunmak birincil görevlerimizdendir.

Ülkemiz nüfusunun %6.9’luk bir bölümü, başka bir değişle 5,5 milyonu engelli bireyden oluştuğu düşünüldüğünde ve aileleri de dâhil ettiğimizde yaklaşık 25 milyon insanımızı ilgilendiren bir konudan bahsedilmektedir. Bu konu ile ilgili sorunlara çözüm bulmak başta devletimizi, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızı ilgilendiren önemli konulardan biridir." dedi.

"Engellilerimizin her alanda sergiledikleri başarıların önümüzdeki dönemde de artarak devam etmesi ümidiyle, Engelliler Gününün ülkemizdeki ve tüm dünyadaki engelliler için hayırlara vesile olmasını dilerim." diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Sonraki Sayfa: Kadına Yönelik Şiddet Bir Kadın Sorunu Değil, Toplumsal Bir Sorundur

Önceki Sayfa : SİROMA Meslek Edinme Kursları