Şehit Aileleri Ve Gaziler Onuruna İftar Yemeği Düzenledi

Sayın Valimiz Özdemir Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, Eskişehir Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen iftar programında, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.
 
Programa; Sayın Valimiz Özdemir Çakacak ve eşi Hanımefendi Kevser Çakacak, Muharip Hava Kuvvet Komutanı Sayın Hava Orgeneral Atilla Gülan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sayın Abdülkadir Adar, Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ferhat Kapıcı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Naci Gündoğan, Vali Yardımcıları, askeri erkan, kaymakamlar, kamu kurum müdürleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.
 
Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda, akşam ezanının okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı, dualar edildi. Daha sonra iftar programında konuşan Sayın Valimiz, Filistin'de yaşanan zulme karşı Türkiye'den başka kimsenin tepki göstermediğini söyledi.
 
Nerede bir mazlum, yardıma muhtaç bir insan varsa Türkiye’nin her zaman el uzattığını hatırlatan Sayın Valimiz, "Güzel bir Ramazan-ı Şerif akşamının ortamında sizlerle birlikte manevi havayı teneffüs etmekten, beraber olmaktan ve birlikte iftar yapmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu özellikle belirtmek istiyorum. İftar davetimize teşriflerinizden dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. En içten sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.
 
“Çok değerli şehit yakınlarımız, kahraman gazilerimiz; Allah'a hamdolsun ki, bizi millet ve devlet olarak bir Ramazan ayına daha ulaştırdı.” diyen Sayın Valimiz, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
 
“Tabi Ramazan-ı Şerif ayı biz Müslümanlar için son derece önemlidir. Bu ayı sadece biz değil, bütün İslam alemi yaşıyor. Ama aynı zamanda buruk bir Ramazan-ı Şerif ayına girdik. Çünkü Filistinli kardeşlerimiz kendi vatanlarında daha Ramazan başlarken insanlık dışı uygulamalara maruz kaldılar. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden başka sesini yükselten yok. İnsanlık adına utanıyoruz. İşte Türk milletinin ne kadar büyük bir millet olduğunu bir kez daha tüm dünya görüyor. Biz, orada kardeşlerimiz zulüm gördüğü için sesimizi çıkarıyoruz. Bu yüce millet tarihin her bölümünde, nerede olursa olsun zulüm altında olanlara elini uzatmış büyük bir millettir."
 
Konuşmasında şehit ailelerine ve gazilere de seslenen Sayın Valimiz, "Bugün biz cennet vatanımızda huzur içerisinde yaşıyorsak, aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin sayesinde olduğunu biliyoruz. Onları bir kez daha saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun. Hayatta olan gazilerimize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyoruz. Bu davetimize icabet ettiğiniz için her birinize teker teker teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Yüce Allah'tan bu millete birlik, beraberlik ve huzur içerisinde nice Ramazanlar nasip etmesini diliyorum" şeklinde konuştu.
 
Sayın Valimiz’ın konuşmasından sonra İl Müftüsü Bekir Gerek yemek duası yaptırdı. Daha sonra programdan sonra erdi.


Sonraki Sayfa: Aile Paneli

Önceki Sayfa : Gören Göz Cihazı Dağıtımı